CASSA BREWERY

Na stáročnú tradíciu varenia piva nadviazal novodobý pivovar postavený na Žriedlovej ulici. Pivovar Cassa Brewery je výrobcom výnimočného piva vyznačujúceho sa originálnou chuťou a vyrábaného podľa tradičných receptúr. Pri výrobe pív sa využíva klasická technológia.

Pivné a gurmánske festivaly naprieč Slovenskom: Pozrite si PREHĽAD miest, kde to bude v lete žiť.

Pivné a gurmánske festivaly naprieč Slovenskom: Pozrite si PREHĽAD miest, kde to bude v lete žiť.

Všetko to odštartovalo pred dvoma rokmi Zemplín festom na Šírave a pokračovalo Zoborskými slávnosťami na opačnom konci republiky v Nitre. Tieto pivno-gurmánske festivaly zamerané na podporu potravinárskych firiem v regiónoch sa toto leto uskutočnia až v 11 mestách. Ktoré to sú?

 

Pivovar Mariannus

Pivovar Mariannus

Sme restauracny minipivovar ktory vari pivo pre restauraciu spirit v presove na capajevovej ulici. Pivo sa vari tradicnym technologickym postupom so styroch zakladnych surovin (voda, slad,chmeľ, pivovarske kvasinky) pivo sa nefiltruje ani nepasterizuje. Portfolio tvori pivo Mariannus svetle 11 stupnove a tmave 14 stupnove pivo.
Pivovar vznikol s cielom podat zakaznikovi na stol zive a zdrave kvasinkove pivo.

Pardubický pivovar - Pernštejn

Pardubický pivovar Pernštejn

Vaření piva má v Pardubicích staletou tradici a sahá až do počátku 14.století. V roce 1491 zakoupil Pardubice od pánů z Pardubic nejbohatší moravský velmož v zemi, Vilém z Pernštejna, který si je vyvolil za centrum velkého panství a začal na počátku 16.století rozvíjet v Pardubicích pivovarnictví. Právo vařit pivo se zpravidla pojilo k přesně vymezenému počtu měšťanských domů a bylo rozšířeno i v okolních vesnicích. V těchto letech byly v Pardubicích 4 pivovary-městský, obecní, zámecký a farní.